DeepSeek Advanced Otwarte wagi Dostępny w FlowHunt

DeepSeek V4-Flash

DeepSeek V4-Flash to zaawansowany model AI przeznaczony do wymagających obciążeń produkcyjnych, opracowany przez DeepSeek i wydany w kwietniu 2026 r. Jako model o otwartych wagach, jego wytrenowane wagi są publicznie dostępne — możesz go hostować samodzielnie, dostroić na własnych danych lub uruchomić lokalnie bez zależności od API. Okno kontekstowe o wielkości 1 mln tokenów jest wystarczająco duże, aby pomieścić całe bazy kodu, obszerne dokumenty techniczne lub długie sesje agentowe bez obcinania.

Czytaj więcej
DeepSeek V4-Flash został wydany razem z V4-Pro 24 kwietnia 2026 r. jako lekki, niskoopóźnieniowy wariant czwartej generacji serii V. Ta niemal równorzędność między Flash i Pro w programowaniu konkurencyjnym odzwierciedla charakterystyczną filozofię projektową DeepSeek: osiąganie wydajności bliskiej flagowym modelom przy mniejszej liczbie aktywnych parametrów poprzez kierowanie tokenów przez wyspecjalizowane sieci ekspertów. V4-Flash jest skierowany do segmentu o wysokiej przepustowości, w którym deweloperzy potrzebują możliwości kodowania zbliżonych do flagowych modeli, z czasem odpowiedzi API mierzonym w milisekundach.

Benchmarki

Każdy wynik pojawia się raz, wraz z pozycją wśród śledzonych modeli i informacją, kto go zmierzył.

Porównanie z modelami z poziomu Advanced w tej samej skali
  • DeepSeek V4-Flashten model
  • Mistral Large 4ten model prowadzi w 0 z 3
  • Claude Sonnet 5.5ten model prowadzi w 0 z 3
Zweryfikowane niezależny oceniający, liczony w rankingu Zgłoszone przez twórcę opublikowane przez DeepSeek, wyświetlane, ale poza rankingiem
Ogółem

AA Intelligence Index

Independent composite of agent, coding, knowledge and science tests by Artificial Analysis (v4).

Źródło ↗

DeepSeek V4-Flash 24,2 Mistral Large 4 38,4 Claude Sonnet 5.5 56,0
#33z 45 Zweryfikowane
Programowanie

DeepSWE

113 long-horizon software tasks written from scratch, graded by hidden tests.

Źródło ↗

DeepSeek V4-Flash 53,0% Mistral Large 4 61,7% Claude Sonnet 5.5 71,0%
#14z 17 Zweryfikowane

SWE-bench Verified

500 verified GitHub issues. Saturated at the frontier.

DeepSeek V4-Flash 79,0% Mistral Large 4 Brak wyniku Claude Sonnet 5.5 Brak wyniku
Poza rankingiem Zgłoszone przez twórcę
Agenci

Terminal-Bench 4.0

Multi-step professional tasks done by an agent in a command-line terminal.

Źródło ↗

DeepSeek V4-Flash 2,5% Mistral Large 4 26,8% Claude Sonnet 5.5 63,6%
#27z 36 Zweryfikowane
Rozumowanie

GPQA Diamond

Graduate-level science questions that search cannot answer.

Źródło ↗Także: Zgłoszone przez twórcę 88,1%

DeepSeek V4-Flash 89,4% Mistral Large 4 Brak wyniku Claude Sonnet 5.5 Brak wyniku
#24z 37 Zweryfikowane

Do czego używać DeepSeek V4-Flash

Inżynieria oprogramowania

Rozwiązuje rzeczywiste problemy z GitHub, pisze kod produkcyjnej jakości w wielu językach i obsługuje wieloetapowe sesje agentowe — to solidny wybór dla zespołów tworzących oprogramowanie wspomagane AI.

Rozumowanie naukowe i techniczne

Radzi sobie z wymagającym rozumowaniem naukowym, streszczaniem literatury badawczej i zadaniami wymagającymi dużej wiedzy w dziedzinach STEM.

Wdrożenia samodzielne i prywatne

DeepSeek V4-Flash ma otwarte wagi (13B/284B MoE parametrów) — jego wytrenowane wagi są publicznie dostępne do pobrania i samodzielnego wdrożenia. Uruchom go na własnym sprzęcie GPU lub w prywatnej chmurze, aby mieć pewność, że dane nigdy nie opuszczą Twojego środowiska, wyeliminować koszty API za token przy większej skali lub dostroić model na własnych zestawach danych.

Analiza długich dokumentów i baz kodu

Dzięki oknu kontekstowemu o wielkości 1 mln tokenów, DeepSeek V4-Flash może w jednym zapytaniu przetworzyć całe repozytoria oprogramowania, długie umowy prawne, raporty badawcze o objętości książki lub obszerne historie konwersacji — umożliwiając dogłębną analizę dokumentów, rozumowanie w poprzek plików kodu i kompleksowe streszczanie bez konieczności dzielenia na fragmenty czy stosowania potoków RAG.

Programowanie konkurencyjne

Na tym poziomie radzi sobie z zaawansowanymi strukturami danych, algorytmami grafowymi i wyzwaniami na poziomie rozmów rekrutacyjnych z wysoką niezawodnością.

Mocne strony i ograniczenia

Mocne strony

  • Silna inżynieria oprogramowania
  • Zaawansowane pytania i odpowiedzi naukowe
  • Programowanie konkurencyjne
  • Wdrożenia samodzielne i z zachowaniem prywatności danych (open-weight)
  • Bardzo długie dokumenty i duże bazy kodu (kontekst 1 mln)

Użyj w FlowHunt

Używaj DeepSeek V4-Flash w dowolnym flow, obok własnych narzędzi i źródeł wiedzy.

  1. 1Otwórz flow lub utwórz go z szablonu
  2. 2Dodaj komponent AI Agent lub Generator
  3. 3Wybierz DeepSeek V4-Flash w selektorze modelu

Pokrewne modele AI

O DeepSeek Hangzhou, China · Założony 2023 · deepseek.com

DeepSeek to chińskie laboratorium badawcze AI założone w 2023 roku jako spółka zależna High-Flyer, jednego z największych chińskich funduszy hedgingowych. Laboratorium stało się powszechnie znane na początku 2025 roku, kiedy premiera DeepSeek V3 i R1 spowodowała największy jednodniowy spadek kapitalizacji rynkowej NVIDIA w historii, gdy inwestorzy ponownie ocenili kapitałochłonność rozwoju modeli na czołowym poziomie w świetle rzekomo niższych kosztów trenowania DeepSeek. DeepSeek wyróżnia się wśród czołowych laboratoriów zaangażowaniem w udostępnianie modeli o otwartych wagach obok własnych badań oraz aktywną obecnością w mediach społecznościowych, gdzie krytykuje ceny zamkniętych modeli. Modele z serii V (od V3 do V4-Pro) są szeroko wykorzystywane na Zachodzie jako samodzielnie hostowalne modele do kodowania i rozumowania, mimo ciągłej kontroli regulacyjnej i bezpieczeństwa chińskich modeli AI w kilku jurysdykcjach.

deepseek.com ↗

Przeglądaj pełną tablicę liderów modeli AI

Najczęściej zadawane pytania

Dowiedz się więcej

DeepSeek V4-Pro — Benchmarki, Możliwości i Zastosowania
DeepSeek V4-Pro — Benchmarki, Możliwości i Zastosowania

DeepSeek V4-Pro — Benchmarki, Możliwości i Zastosowania

DeepSeek V4-Pro to model AI o otwartych wagach od DeepSeek (49B/1,6T MoE), sklasyfikowany jako poziom Frontier z oknem kontekstowym 1M tokenów. Jest dostępny be...

5 min czytania
Integracja z serwerem DeepSeek MCP
Integracja z serwerem DeepSeek MCP

Integracja z serwerem DeepSeek MCP

Zintegruj FlowHunt z serwerem DeepSeek MCP, aby wprowadzić zaawansowane modele językowe do swoich przepływów pracy AI. Bezpiecznie pośrednicz w wywołaniach API ...

4 min czytania
AI DeepSeek +5
Llama 4 Scout — Benchmarki, Możliwości i Zastosowania
Llama 4 Scout — Benchmarki, Możliwości i Zastosowania

Llama 4 Scout — Benchmarki, Możliwości i Zastosowania

Llama 4 Scout to model AI o otwartych wagach od Meta (17B/109B MoE (16 ekspertów)), sklasyfikowany jako poziom Established z oknem kontekstowym 10 mln tokenów. ...

5 min czytania